Yankee Candle

Usiądź wygodnie, odpal świecę i popisz z nami :)


#1 2013-10-28 12:34:24

 Jarek

sampler

Zarejestrowany: 2013-10-10
Posty: 112
Punktów :   

Bezpieczeństwo palenia

Tak się ostatnio zastanawiałem czy zostawić palący się kominek na noc w pokoju. Raz tak zrobiłem, ale przyznam że miałem nieco stracha. Co prawda odstawiłem maksymalnie od wszystkich innych rzeczy na biurku, miałem tez metalową podstawkę pod kominek, bo nieco się od dołu grzeje. Ze świecą miałbym jeszcze większe opory. Teraz już tak nie robię, chociaż perspektywa zostawienia calutkiego tealighta pod kominkiem na noc, i przebudzenie się w grudniowy sypiący śniegiem poranek w pokoju delikatnie wychłodzonym po nocy i  pachnącym czymś smaczno-świątecznym, jest kusząca
Znacie jakieś przypadki zapalenia/pożaru przez świeczkę? Z woskiem w kominku może jest nieco mniejsze prawdopodobieństwo wypadku, ale zawsze istnieje szansa, że kominek pęknie, zwłaszcza kiedy jest mały i mocno się nagrzewa, wosk się rozleje nie gasząc płomienia i dojdzie do zapłonu; mam ostatnio takie czarne myśli:/

Offline

 

#2 2013-10-28 12:41:24

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Bezpieczeństwo palenia

to moze warto dyfuzor zapachu kupic :-)?

Offline

 

#3 2013-10-28 12:42:38

 Jarek

sampler

Zarejestrowany: 2013-10-10
Posty: 112
Punktów :   

Re: Bezpieczeństwo palenia

Ale do ostateczności to chyba nie warto się posuwać

Offline

 

#4 2013-10-28 12:47:18

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Bezpieczeństwo palenia

No nie wiem .

Ja mam w domu Koty, TŻ też, wiec jak wychodzimy to dbamy by zgasić - bo wiadomo co kotu odbije ?
Ja nawet zostawiajac odpalona świeczke gdy w domu jest brat uważam za bardzo ryzykowne - co prawda brat jest sporo letni, dzielimy razem pkój ale on niezbyt rozgarniety

Offline

 

#5 2013-10-28 14:24:46

 Ayashi

VIP

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-10-02
Posty: 649
Punktów :   

Re: Bezpieczeństwo palenia

ja już kilka razy zostawiałam na noc zapaloną świeczkę pod kominkiem, ale to paliło mi się max. 2h, bo nie chciało mi się już gasić i wyrzucać tealighta, bo po zgaszeniu nie chcą mi się na nowo odpalić, gdy palę je ponad godzinę. na szczęście mam lekki sen i jakby coś się stało, to od razu bym się obudziła

Offline

 

#6 2013-10-28 23:47:16

 Loveliness

sampler

Zarejestrowany: 2013-09-11
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Bezpieczeństwo palenia

Ja czasem jak mam ochotę to na noc zostawiam zapalony kominek lub świecę. Też wychodzę z założenia że się szybko obudzę jeśli cokolwiek się zdarzy. Często budzi mnie mój pies gdy źle się czuje lub potrzebuje wyjść na dwór więc jestem przyzwyczajona by być w jakimś stopniu czujną w nocy, że tak powiem. Więc albo ja się obudzę, albo mąż albo pies nas zaalarmuje jestem spokojna.


Moje naj to: Vanilla Cupcake, Soft Blanket, Honey and Spice i Salted Caramel

www.ucieszsie.blogspot.com

Offline

 

#7 2014-02-28 01:04:09

 flightless bird

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2014-01-18
Posty: 402
Punktów :   

Re: Bezpieczeństwo palenia

ja nie zostawiłabym na pewno świecy/świeczki palącej się bez opieki , czy to na noc czy to wyjść z domu i zostawić, jeśli chodzi o tea light to myślę, że nic złego nie może się stać, no chyba, że masz zwierzaki to pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać zapalonego podgrzewacza, jak to mówią : strzeżonego PB strzeże

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.heaven-island.pun.pl www.benedictus.pun.pl www.vsmetrans.pun.pl www.zarzadzaniewsb2010.pun.pl www.fullmoon.pun.pl